П`ятниця, 15.11.2024, 11:41

Waldemar aus Kiew

Главная

RSS
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика
Категории каталога
Мои статьи [18]
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 48
Мини-чат

Каталог статей


Главная » Статьи » Мои статьи

Чи справді жити в Києві небезпечно для здоров’я?

Кияни шоковані, кияни перелякані, кияни в паніці. Повідомлення про те, що столиця України потрапила в список найбрудніших міст у світі та ще й зайняла там 29 місце викликала майже істерію.

Навіть з-за меж столиці кореспондентам "Життя" телефонували схвильовані родичі, мовляв, що у Вас там за газова хмара над центром міста? Тож "Життя" вирішило дослідити, наскільки загрозливою насправді є екологічна ситуація в столиці.

Опитані нами експерти виявились або ж переконаними оптимістами або ж навпаки, похмурими нострадамусами.

Так, перший заступник директора "Всеукраїнської екологічної ліги" Тетяна Тимочко зауважила, що в столиці хоч і є свої екологічні проблеми, "як і в будь-якому великому місті", але жити в ньому "безпечно".

"Цей рейтинг - абсолютно необ'єктивна і упереджена інформація, яка не базується на жодних дослідженнях. Ми аналізували дані цього рейтингу і я можу сказати, що це не відповідає дійсності. Абсолютно ненауковий, необґрунтований рейтинг", - розповіла нам Тимочко.

"Його не можна вважати як щось загрозливе. Якщо ми скажемо людині, що вона хворіє на рак (а вона не хворіє на рак), а потім будемо питати наскільки складною є ситуація - це ж абсолютно неправильно!" - імпульсивно додала експерт.

Екс-міністр екології Сергій Курикін не поділяє оптимізму Тимочко. Він вважає, що Київ заслужено став грязнулею.

"Київ залишається не лише культурним, адміністративним містом, але й великим промисловим", - каже екс-міністр. При цьому, про винесення заводів за межі столиці, за словами Курикіна, багато говорять, однак мало роблять.

З ним не погоджується заступник начальника Управління охорони навколишнього середовища КМДА Віктор Токаренко.

Він стверджує, що всі екологічно небезпечні підприємства ("Радикал", "Хімволокно" тощо) вже не працюють.

"Якщо брати по стаціонарних викидах в атмосферу, то у нас їх всього лише 31 тисяча тонн, і з них 26 тисяч припадають на Теплоенергоцентралі. Тобто по суті промисловість не викидає забруднюючі речовини в атмосферу", - розповів Токаренко. А основним джерелом екологічної небезпеки для киян є машини.

Столиця намагається не стати другим Неаполем. Фото з сайту "Грінко"

"Екологічна ситуація в столиці не покращується", - додає Курикін. А все - через "некомпетентність та бездіяльність міської влади".

"Наслідок - Київ спускається у всіляких рейтингах все нижче і нижче (у згаданому рейтингу навпаки, найбрудніше місто має номер 1 - "Життя"), і я думаю, те місце, яке воно займає - не межа", - попереджує Сергій Курикін.

Ще один колишній міністр екології Василь Шевчук хоч і не погодився з тим, що українську столицю можна вважати одним з найбільш брудних міст планети, але зауважив, що "років десять тому нікому і в голову б не прийшло ставити Київ у такі рейтинги".

"70 % дерев у Києві хворіють. Дерево першим дає відповідь на стан довкілля", - додав Шевчук.

Чи було дослідження?

Міжнародний рейтинг, про який ідеться, склала компанія Mercer Human Resource Consulting. За його даними, найбруднішим місцем у світі є столиця Азербайджану Баку. Щоправда, Міністерство екології та природних ресурсів цієї країни назвали дані рейтингу "сумнівними" та мають намір їх опротестувати. А найчистішим містом світу є канадське Калгарі.

У згаданому рейтингу Київ опинився поряд з Лагосом (Нігерія) і Саною (Йемен). Москва - на 14 місці.

При складанні рейтингу експерти враховували показники забруднення повітря, рівень утилізації відходів, якість питної води, надання медичної допомоги та наявність інфекційних захворювань у 215 великих населених пунктах світу.

"Життя" звернулось до відповідальних посадових осіб з проханням роз'яснити, наскільки кепськими є екологічні справи столиці.

Заступник головного державного санітарного лікаря м.Києва Сергій Пастушенко повідомив, що Mercer Human Resource Consulting до них по дані не зверталась і про їхній рейтинг він нічого не знає. Те саме сказав і Віктор Токаренко.

Однак Пастушенко заспокоїв: "Вода, яку п'ють кияни відповідає вимогам державного стандарту щодо питної води".

Він зауважив, що в столиці є проблема зношуваності труб, по яких ця вода потрапляє в помешкання людей, але "в таких окремих випадках (у воді - "Життя") з'являється залізо".

Йому опонує Сергій Курикін: "Про якість питної води в столиці свідчить незмінно високий попит на фільтри для води. Є країни, в яких воду можна пити з-під крану. Україні до цього ще далеко-далеко".

Київський мер пробував з лопатою в руках боротись з забрудненням столиці. Фото PHL.com.ua

Усі опитані нами експерти стверджують: у столиці "стабільно важка" ситуація з забрудненням повітря викидами від автомобілів.

"85,4% (це умовна величина) забруднення в столиці - від автотранспорту. Тут важливо ще те, що це - низький викид, на рівні дихання людини. Якщо труба сміттєспалювального заводу має розмір 170 метрів і дозволяє розсіяти в атмосфері викиди, то труба автотранспорту такої можливості не дає", - розповів "Життю" Віктор Токаренко.

Начальник відділу інформації про стан природного середовища Центральної геофізичної обсерваторії (ЦОГ) України Ірина Колісник зауважила, що за декілька останніх років ситуація з чистотою повітря значно не погіршилась.

"Індекси забруднення тримаються на середньому рівні впродовж останніх п'яти років", - додала вона.

Винятки становлять перевищення формальдегіду в літні пори року, тому що ця речовина утворюється при підвищенні температури навколишнього середовища.

За словами Колісник, у Києві стабільно перевищується гранично допустима концентрація діоксиду азоту (в 2 рази, а в 2007 році перевищення становило 2,3 рази).

Найгірша ситуація з чистотою повітря на площах Перемоги та Бессарабській, вулицях Довженка, Стражеска, Лазо, Каунаській, Скляренка, бульварі Лесі Українки і проспектах Перемоги та Оболонському. Найбрудніше повітря у столиці - на Московській площі.

Найкраща - в районі Багринової гори, на Гідропарку та ВДНХ. При цьому показники чистоти повітря сильно відрізняються від аналогічних в центрі - забруднення "серця" Києва вдвічі більше, аніж віддалених районів.

За словами Колісник, від перевищення гранично допустимої концентрації діоксиду азоту (потрапляє в атмосферу в основному з викидами авто) страждають органи дихання, серцево-судинна система, можуть з'явиться головні болі.

Згідно з рейтингом ЦГО, Київ поступово повзе до лідерів за рівнем забруднення повітря. Сьогодні він - 23-ій (з 53 міст України). У місті Красноперекопськ (Крим) повітря найбрудніше. Дещо чистіше воно в Дніпродзержинську (Дніпропетровська обл.). На третьому місці за рівнем забруднення повітря - місто Армянськ (Крим), на четвертому - Одеса, на п'ятому - Донецьк.

Не рятує чистоту столичного повітря і саджання нових дерев.

"Щоб вони (насаджені дерева вздовж трас - "Життя") набрались сили і могли виділяти відповідну кількість чистого кисню потрібно 5-10 років. Крім того, вони не встигають прийнятися під напливом вихлопних газів. Ми витрачаємо даремно міські кошти", - повідомила "Життю" Тетяна Тимочко.

В управлінні охорони природного середовища КМДА звинувачення в порушеннях природоохоронної політики, звісно, відкидають. Мовляв, масова вирубка зелених насаджень у столиці відбувається не з нашої вини.

"Якщо рішення Київради є про дозвіл на земельну ділянку, то далі йде розробка проектної документації, проект проходить експертизу. Після цього видається дозвіл на знесення зелених насаджень", - розповідає Токаренко.

"Але перед тим територіальні уповноважені органи Мінприроди (Державне управління екології в м.Києві), затверджує акти на знесення зелених насаджень. Місцевий орган на підставі цього висновку приймає рішення", - додає чиновник.

"І коли кричить Державне управління в м.Києві, що органи місцевої влади все розграбували, це некоректно, тому що вони цю процедуру розпочали, вони дали дозвіл на знесення", - переводить стрілки на інших чиновників Токаренко.

Він каже, що його управління цей процес може контролювати: "Як виконавчий орган я можу не погодитись з видачею цього акту мотивуючи це певними документами. От зараз ми не видаємо такі ордени на знесення і на нас в суд подають, що ми відмовили у видачі ордена. Буквально недавно фірма виграла у нас суд з такого питання".

Крім гострої проблеми з повітрям, столиця потерпає від неправильного поводження з продуктовими відходами.

"Замість будівництва сміттєпереробних заводів нинішня влада приймає рішення про будівництво сміттєспалювальних заводів! Вони є екологічно небезпечними об'єктами!" - обурюється Тимочко.
Однак зрештою додає: "Для здоров'я людини в Києві жити безпечно". По-філософськи до питання безпеки екологічної ситуації в столиці поставився і Вктор Токаренко: "Я сам - санітарний лікар. І живу в місті Києві, нікуди не втік. І я не бачу в столиці якоїсь великої небезпеки".



Источник: http://life.pravda.com.ua/problem/47d857fb2b4a5/
Категория: Мои статьи | Добавил: waldi-pro (23.04.2008)
Просмотров: 768 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 1
1 Галушка  
0
звичайно,кому вигідно зізнаватись,що рівень забруднення в нашій столиці вище за норму... angry тож прийдеться ще шось робити аби це усунути...а нам "і так добре", куди ви зі своєю екологією, в нас он своїх проблем вистачає..
Проблема-недалекоглядність наших посадовців...

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024